Mika Kohonen -salibandyleiri 23.-25.6.2015

mika-kohone-salibandyleiri

SPV järjestää kesäkuun loppupuolella jälleen monipuolisen ja ammattitaitoisen salibandyleirin. Leiri on suunnattu 6-15 -vuotiaille. Leirien ohjauksesta vastaa itse maestro Mika Kohonen. Mukana menossa myös Jyrki Holopainen ja Anssi Pietilä. Lisäksi leirillä vierailee mm. Mikko Kohonen.

Leiripaikkana toimii Seinäjoen urheilutalo, jonka ohessa puitteet monipuoliseen leirielämään on kunnossa. Ruokailut järjestetään Seinäjoella: Ti Salotta, Ke McDonald’s ja To Pizzeria Piikki. Näihin järjestetään erillinen autokuljetus.

Tarkempi leiri-info:
Mika Kohonen-salibandyleiri 6-15 -vuotiaille
Paikka: Seinäjoen Urheilutalo
Aika: päivittäin 9-15
Hinta: 95 euroa. Sisaralennus 10€.

Ruokailu: leireillä tarjotaan yksi lämmin ruoka joka päivä.

Sisältö: salibandyharjoitusten lisäksi mm. jalista, uintia, rantalentistä, peuhupainia, tennistä jne.

Ilmoittautumiset + lisätiedot: ville.kuusela@peliveljet.com, 0407267098

SEINÄJOEN PELIVELJET

SPV:N TOIMISTO

toimistopeliveljet.fi
050 432 2508 (ma-pe klo 11-13)
Seuralantie 9 (TB-rakennus, Piiri), 60220 SJK



Seinäjoen Peliveljet ry (SPV) on vuonna 1994 perustettu salibandyn erikoisseura. Seura edistää salibandykulttuuria toiminta-alueellaan tarjoamalla huipputason kilpaurheilu- sekä harrastetason toimintaa yhä uusille ryhmille.

SPV:n miesten F-liigajoukkueen toiminnasta vastaa SPV Salibandy Oy, jolla on oma hallinto ja talous.