Liigamiehet perjantaina Ruotsiin
3.9.2015

Kuva: SPV:n nuorempaa voimaa Ruotsin turnauksessa edustavat Janne Autio (vas.) ja Eemeli Peltonen. Henri Myllymäki, Ville Kuusela ja Jukka-Pekka Pelto-Arvo ovat jo kokeneempaa osastoa
Peliveljet kohtaa heti perjantaina klo 17 alkavassa ottelussa Ruotsin divarin kärkipään joukkueen Team Thorengruppenin. La vuorossa on Tsekin ja Ruotsin pääsarjajoukkueet, kun ensin vastassa on klo 13.00 AC Sparta Praha ja iltapelissä 19.00 Storvreta IBK. Mikäli SPV päätyy alkusarjan peleissään omassa lohkossaan vähintään kahden parhaan joukkoon, sunnuntaina on tiedossa vielä välierä sekä voittajalle finaali.
Edellisvuoden perusteella tässä turnauksessa ei saa yhtään mitään ilmaiseksi. Silloin SPV:n taival katkesi jo alkusarjaan ja turnausvoittoon ylsi divarijoukkue.
Turnauksen otteluja voi seurata myös netistä tulevien maksullisten lähetysten kautta. Linkki otteluohjelmaan löytyy tästä: https://drive.google.com/file/d/0B3mqoBtRA-VfZjBwRVVxR3BPcVU/view?pli=1