Juho Ylitalo va. toiminnanjohtajaksi

PSX_20240110_145204

SPV:n toiminnanjohtajana Ville Kuuselan opintovapaan sijaisena 1.2.2024 aloittaa seuran oma kasvatti Juho Ylitalo. Sijaisuus päättyy 31.12.2025.

Juho on innokas yhdistämään yritysmaailman opit seuratoimintaan ja tätä kautta hän voi tuoda oman panoksensa seuran kehittämiseen; ”Kerran peliveli – aina peliveli. Paluu Seinäjoelle toiminnanjohtajan roolissa SPV:n juhlavuonna on minulle sekä ilo ja kunnia. Odotan innolla, että saan olla osa seuran kasvua ja kehitystä”, kiteyttää Juho.

Juholla on pitkä ja monipuolinen työkokemus palveluliiketoiminnasta, sen markkinoinnista ja johtamisesta. Hän on toiminut viime aikoina mm. Flowpark Ähtäri Zoo Oy:n konsulttina ja toimitusjohtajana sekä FitPit Oy:n markkinointijohtajana. Juho on pelannut SPV:n junioreissa vuosina 2000-2008 ja edustusjoukkueessa pelejä kertyi kausilta 2006-2009.

SPV toivottaa lämpimästi Juhon perheineen Seinäjoelle ja toivottaa Villelle kaikkea hyvää opintoihin.

Juhon yhteystiedot 1.2.2024 alkaen: juho.ylitalo@peliveljet.fi. Lisätietoja antaa puheenjohtaja Jaana Kuoppala jaana.kuoppala@peliveljet.fi

Suuri kiitos avusta rekrytoinnissa Agentor ja Alexander Nyman.

agentor
juho ylitalo 2009_Anri Koski_YLE.webp

SPV pelaa pronssista 2009. Kuvassa Roope Pietilä, Taneli Tiilikainen ja Juho Ylitalo.
Kuva: Anri Koski / YLE

 

SEINÄJOEN PELIVELJET

SPV:N TOIMISTO

toimistopeliveljet.fi
050 432 2508 (ma-pe klo 11-13)
Seuralantie 9 (TB-rakennus, Piiri), 60220 SJKSeinäjoen Peliveljet ry (SPV) on vuonna 1994 perustettu salibandyn erikoisseura. Seura edistää salibandykulttuuria toiminta-alueellaan tarjoamalla huipputason kilpaurheilu- sekä harrastetason toimintaa yhä uusille ryhmille.

SPV:n miesten F-liigajoukkueen toiminnasta vastaa SPV Salibandy Oy, jolla on oma hallinto ja talous.